«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Новорічна благодійна акція

Перейти на сторінку акції 2010 року >>>

Святий Миколай для дітей

З 17 грудня по 14 січня разом дитиною завітайте у будиночок Святого Миколая, який на час новорічних свят оселився у парку Т. Шевченка. Він працює щоденно з 11 до 18 години. Там на малечу чекає захоплююче театралізоване дійство, знайомство з казковим дідом Миколаєм та його чарівними помічниками. На згадку про веселі гостини кожна дитина отримає від Миколая солодкий подарунок.

Святий Миколай для дорослих
Благодійна акція „Допоможи Святому Миколаю – збережи життя дитині”

 Дорослі у ці свята зможуть спробувати себе у ролі Казкового Чарівника, підтримавши благодійну акцію „Допоможи Святому Миколаю – збережи життя дитині”. Вона передбачає збір коштів на придбання апарата штучної вентиляції легенів для пологового будинку № 7 м. Києва. Цей апарат зможе врятувати життя немовлятам, які народилися дочасно.

Стати учасником акції просто:
Достатньо перерахвати кошти на банківський рахунок:
ВАТ КБ „Хрещатик”, МФО 300670,
юридичній особі Всеукраїнський благодійний фонд „Діти передусім”,
код ЄДРПОУ 36468830,  р/р № 26001000122226.

Ваша небайдужість потрібна дітям!

Фото учасників акції

* до 19 грудня 2009 р.
* 19 грудня 2009 р.
* 20 грудня 2009 р.
* 21 грудня 2009 р.
* 22 грудня 2009 р.
* 23 грудня 2009 р.
* 24 грудня 2009 р.
* 25 грудня 2009 р.
* 26 грудня 2009 р.
* 27 грудня 2009 р.
* 28 грудня 2009 р.
* 29 грудня 2009 р.
* 30 грудня 2009 р.
* 31 грудня 2009 р.
* 02 січня 2010 р.
* 03 січня 2010 р.
* 04 січня 2010 р.

Дізнатись як перевести кошти

Дізнатись як перевести кошти

Святий Миколай

День Святого Миколая - найулюбленіше свято дітей. Ранком 19 грудня кожен малюк сподівається під подушкою чи у капцях знайти "миколайчика". Але чи завжди було так? Як саме Миколай став янголом-охоронцем малечі?

Святого Миколая називають прадідом усіх Дідів Морозів та Санта Клаусів. Святий Миколай народився в місті Патарі (Мала Азія) у шляхетних і багатих батьків близько 280 року. Вони були праведними християнами, тож змалку хлопчик ріс набожним, багато часу проводив у храмі, уникав веселощів та врешті-решт став ченцем. Після смерті батьків Микола роздав свою спадщину бідним і розпочав шлях земного янгола. Молитвами він заспокоював бурю, зцілював хворих і без ліку творив добрі діла. За це мешканці міста Мира в першій половині IV ст. обрали його єпископом, а Господь наділив даром чудотворця.

Оскільки Святий Миколай вважається покровителем моряків, існує версія, що свого часу він також був мореплавцем або рибалкою. У народних легендах Миколай боронить людей від стихійних лих, а найбільше - на воді. Донедавна всі одеські рибалки в куренях мали образ святого, а виходячи в море, брали його з собою. Мандрівники, вирушаючи в путь, просять у святого захисту. Своїм покровителем його вважають знедолені і несправедливо засуджені, молодята і землероби.

Святому Миколаю також приписують руйнування язичницьких храмів, зокрема храму Артеміди (Діани). Деякі автори пов'язують святкування дня Св. Миколая з бажанням замінити цим язичницький день святкування народження Артеміди.

Дуже рано Святого Миколая почали вважати покровителем дітей. У Х ст. в Кельнському кафедральному соборі почали роздавати учням церковно-приходської школи фрукти та солодощі в день пам'яті святого. Скоро ця традиція вийшла за межі міста і розповсюдилась у Західній Європі. Після Реформації, яка ліквідувала культ шанування святих, Святий Миколай у протестантських країнах перетворився на казкову фігуру, на такого собі різдвяного діда. В католицьких і православних країнах Святого Миколая пам'ятають як людину, що прославилась своєю святістю, добротою та чудотворством.

В українську школу традиція відзначати Миколаїв день прийшла у XIX столітті. Але, на відміну від німецького свята, наші діти не лише чекали подарунків від Чудотворця, а й самі ретельно готувалися - вчили віршики, пісні, вигадували конкурси та вікторини. Для них День Святого Миколая був своєрідним підсумком навчальних досягнень, а також "екзаменом совісті" перед Різдвом - підсумком добрих справ та неслухняності.

Традиційним новорічним героєм Святий Миколай є для мешканців України, Каталонії, Німеччини, Бельгії, Польщі, Чехії.

Миколай дарує подарунки анонімно

У більшості країн Святий Миколай дарує дітям подарунки таємно, тому ніхто до ладу не розгледів навіть, на чому він приїжджає, - на білому крилатому коні чи на білому віслюку.

Святий Миколай в Україні

В Україні перша згадка про Святого Миколая пов'язана з 882 роком часів Руського Князя Ігоря, коли на одному із київських гербів було зображено Святого Миколая. Кажуть, що коли Святий Володимир, Князь Русі-України в 988 проголосив у своєму князівстві Християнську релігію, він отримав особливе благословення від ікони Святого Миколая. Коли він відвідував Константинополь, то був вражений відданістю Святому могутнього Візантійського Імператора. Зараз Ікони Святого Миколая на іконостасі українських церков зазвичай розміщують зліва.

Свято відзначалося по всій Україні з піснями, музиками, своєрідними обрядовими дійствами та забавами, коріння яких сягає дохристиянських часів.

У сучасній Україні цей день вважається дитячим святом, коли влаштовуються спеціальні розважальні акції та вистави за участю головного героя - Святого Миколая. Це також день благодійних заходів для знедолених дітей - сиріт, інвалідів і хворих. Святий Миколай, на відміну від Санта Клауса та Діда Мороза, не приходить з лісу, а спускається з неба.

Традиції на „Миколая"

Народні свята багаті на різні традиції та звичаї, дотримання яких приносить у дім здоров'я, радість, благополуччя. День Святого Миколая не виняток, адже історія його святкування налічує вже не одне століття. Ось деякі з них.

 1. Кожний, хто 19 грудня робив подарунок своїй дитині, повинен був вшанувати і Святого Миколая, придбавши сувенір для дітей, які хворіють чи залишилися без батьків.

 2. Святковий стіл у цей день повинен містити багато різноманітних ласощів: цукерок, печива, тістечок та медових пряників.

 3. Діти святкують разом з батьками, співають веселі пісні та читають вірші. Плачуть тільки ті, що були нечемні, але на Миколая в українських родинах таких, зазвичай, нема.

 4. На святкову службу у церкву давні українці приносили яйця, пофарбовані у червоний, жовтий та зелений колір, „для святого Чудотворця", а на столі в цей день обов'язково була яєчня.

 5. Увечері, напередодні свята Миколая, на березі річки збиралися старці, робили із соломи опудало, саджали його в дірявий човен і пускали по воді. Після цього кликали Святого та просили його прийняти „опудало солом'яне в чоботах і сорочці", у якого немає ні дружини, ні дітей і ніхто за ним не плакатиме, та залишити у спокої рибалок і мореплавців.

 6. На Західній Україні і деяких районах Польщі існував звичай у День Святого Миколая й напередодні Різдва миритися з вовками. На край села вовкам виносили частування - горохову кашу. Раптом сподобається, і вони стануть вегетаріанцями.

Скільки зібрано подарунків в благодійній акцій „Допоможи Святому Миколаю - здійсни мрію дитини" у 2008-2009 рр.?

Свято Миколая Чудотворця - це прекрасна нагода спробувати себе у ролі доброго Чарівника та подарувати дітям новорічну казку. Під таким гаслом минулого року з величезним успіхом у столиці пройшла благодійна акція „Допоможи Святому Миколаю".

За два тижні її волонтерами було зібрано понад 20 тис. подарунків (іграшки, настільні ігри, одяг, взуття тощо), які стали новорічними та різдвяними сюрпризами для вихованців 45 дитячих будинків України.

Паралельно на території парку Т. Шевченка працював будиночок чарівника та дитячого покровителя - Святого Миколая, де кожна дитина мала можливість стати учасником казкового дійства та отримати солодкого „миколайчика".

Цього року ми плануємо збільшити масштаби акції, залучивши більше маленьких українців та небайдужих батьків, що допоможе створити справжнє свято для кожної дитини, посіяти зерна любові до ближнього й поваги до українських традицій. Протягом Новорічних свят близько 50 000 маленьких киян безкоштовно відвідають будиночок Святого Миколая, отримають з його рук солодкий подарунок та подивляться казкову виставу. Батьки ж матимуть змогу долучитися до благородної справи та перерахувати гроші на придбання медичного обладнання для пологового будинку.

Будиночок Святого Миколая 2008

 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
 • Будиночок Святого Миколая 2008
Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва
Відео:
Останні новини:
Графік руху транспорту у Києві на Різдво змінять: деталі
06/01/2018  |  Прес-релізи

Графік руху транспорту у Києві на Різдво змінять: деталі

Наземний пасажирський транспорт і метрополітен у Києві в ніч з 6 на 7 січня їздитиме на три години довше. Фунікулер працюватиме до 2-ї ночі.