«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Розділ 4: Питання здоров'я

«ЗДОРОВ'Я - ПОНАД УСЕ!»

Здоров'я нації залежить не лише від якості медицини. На нього впливають і спосіб життя, і екологія і спадковістю. У нашій програмі велика увага звертається на проблеми здоров'я, адже це - основа життя. Ми пропонуємо кожному зробити перший крок на шляху до здорового способу життя:

  • Здоровий спосіб життя - шлях до процвітання. Звичайно, здоровий спосіб життя - особиста справа кожної людини, але забезпечення здорових умов для існування людини є справою держави. Зусилля та кошти держави мають бути спрямовані на зміну способу життя людей. Зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище, розвиток зелених зон, облаштування майданчиків для занять фізичною культурою, створення навколо шкіл центрів спортивного, здорового життя, створення мережі оздоровчих закладів, роз'яснювальна робота серед молоді та дорослого населення, програми профілактики і боротьби з алкоголізмом та палінням - тільки частина заходів, які ми плануємо спрямувати на забезпечення здорового способу життя киян.

  • Програма профілактики та упередження захворювань, рання діагностика хвороб. У Києві зростає рівень захворюваності населення, збільшується кількість випадків тимчасової непрацездатності, залишається напруженою епідемічна ситуація. Заходи за цією програмою тісно пов'язані із заходами забезпечення здорового способу життя та додатково передбачають: розвиток медичної галузі, підвищення рівня довіри населення до лікарів; залучення визнаних фахівців і науковців до розробки програми зменшення рівня захворюваності населення; припинення практики формального проведення медичних оглядів; безкоштовне обстеження охочих на наявність хвороб; потужну соціальну рекламу та активну роз'яснювальну роботу; підвищення рівня забезпеченості медичних закладів сучасним діагностичним обладнанням та медичними препаратами; активізацію роботи профілактичних відділень поліклінік. Профілактика є одним з основних напрямків сімейної медицини, тому ця галузь також потребує розвитку (детальніше про це - у розділі „Доступна медицина").

  • Зменшення рівня захворюваності дітей. Стан охорони здоров'я характеризується рівнями смертності дітей у віці до одного року та смертністю жінок від ускладнень вагітності, пологів. Рівень дитячої смертності у Києві зріс, рівень захворюваності новонароджених складає 192 на тисячу народжених живими. З огляду на це, заходи зі зменшення рівня захворюваності дітей будуть окремим предметом досліджень і пунктом програми зменшення рівня захворюваності населення.

  • Програми боротьби з поширенням туберкульозу, СНІДу та інших небезпечних хвороб. Темпи поширення туберкульозу та СНІДу загрожують здоров'ю нації. Столичний регіон є одним з найураженіших епідемією ВІЛ/СНІДу і посідає, відповідно, 7-е рангове місце серед інших регіонів України. У Києві вживаються заходи боротьби з поширенням цих хвороб, але поки що їх недостатньо. Ми пропонуємо суттєве збільшення кількості кабінетів анонімного обстеження на ВІЛ/СНІД; проведення обстежень на ВІЛ/СНІД пацієнтів з хворобами, які передаються статевим шляхом, тощо; покращення матеріально-технічної бази протитуберкульозних закладів та закладів надання допомоги ВІЛ-інфікованим; обов'язкове щорічне флюрообстеження зайнятого населення, а також людей з груп ризику; інформаційні заходи для дітей і молоді тощо.    

«ДОСТУПНА МЕДИЦИНА»

Доступна медицина - один з кроків на шляху до здоров'я нації. Забезпечення мешканців столиці з різним рівнем доходів якісними медичними послугами є завданням київської влади. Лікарні треба не закривати, а розширювати. Необхідно вирішувати проблему нерівномірної концентрації медичних закладів на території міста та різниці в радіусі обслуговування населення. Для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню необхідно залучати кваліфікованих лікарів, які будуть працювати як на упередження, так і на лікування захворювань. Ми маємо пропозиції, які допоможуть зробити медицину доступною:

  • Створення мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. Світовий досвід свідчить, що розвиток первинної допомоги на засадах загальної лікарської практики (сімейної медицини) є одним з найефективніших механізмів підвищення результативності роботи закладів охорони здоров'я, справедливого розподілу і раціонального використання ними коштів. Ми пропонуємо суттєве розширення мережі закладів сімейної медицини, відкриття більшої кількості амбулаторій загальної лікарської практики, будівництво районних клінік сімейної медицини, які будуть працювати одночасно з дитячим і дорослим населенням. Сімейний лікар та сімейна медсестра будуть лікувати всю родину.

  • Підвищення рівня забезпеченості мешканців лікарнями та стаціонарними ліжками. Постійний розвиток і зростання столиці, приїзд іногородніх громадян на лікування до Києва збільшують навантаження на міські заклади охорони здоров'я. У той же час, при постійному збільшенні кількості мешканців столиці, кількість поліклінік і лікарень залишається практично незмінною. Києву потрібні нові медичні заклади, розширення мережі стаціонарів (і особливо для хворих, які потребують тривалого лікування). Має бути переглянутий радіус обслуговування населення поліклініками - поліклініка має бути поблизу помешкання, а хворі люди не повинні сидіти у чергах.

  • Муніципальна аптечна мережа. Проблема контролю якості ліків, які продаються у приватних аптеках, а також високі ціни на лікарські засоби вимагають відкриття мережі муніципальних аптек з відділами приготування ліків за рецептом, помірними цінами та знижками для окремих категорій населення.

  • Міські стандарти якості медичних послуг. Якість медичних послуг я пропоную забезпечити шляхом затвердження стандартів якості надання медичної допомоги в амбулаторно-поліклінічних та лікувальних закладах. Функції контролю та моніторингу їх дотримання буде покладено на спеціальну комісію, яка буде перевіряти якість роботи муніципальних та приватних закладів охорони здоров'я.

 

Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва