«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Розділ 2: Родинні питання

«СВЯТО НАРОДЖЕННЯ»

Діти - це наше майбутнє, турбота про них не тільки необхідна, але й приємна. Поява на світ нової людини - це свято. Для народження дітей не має бути соціальних чи матеріальних перешкод. Ми зможемо позбавити молодих батьків частини турбот:

 • Пологовим будинкам - високі стандарти. Більшість пологових будинків потребують поліпшення матеріально-технічної бази та збільшення ліжко-місць. Молоді матері та їхні діти від самого початку мають відчувати комфорт, а не тіснитися у палатах, розрахованих на 5-6 осіб. Комфорт має бути доступним. Здоров'ям малюків повинні опікуватися найкращі лікарі.

 • Відновлення молочних кухонь. Дитині необхідно отримувати здорове харчування. На жаль, сьогодні дитяче харчування є доступним не для всіх верств населення. Ми ініціюємо створення широкої мережі молочних кухонь, яка дозволить молодим родинам отримувати високоякісні та корисні молочні продукти для своїх малюків за соціальними цінами.

 • Ліпший соціальний захист матері та дитини. Ми пропонуємо запровадити соціальну програму "Няня у вашому домі", яка допоможе багатьом молодим сім'ям доглядати за дитиною у час, коли батьки працюють. Держава вже збільшила виплату батькам на кожну новонароджену дитину, а місцева влада повинна тепер забезпечити належне медичне обслуговування та умови для повноцінного розвитку дитини. Також необхідним кроком є відкриття центрів матері і дитини, які опинились у складних життєвих обставинах. Метою цих центрів буде профілактика відмови матерів від своїх дітей, надання їм комплексної матеріальної і психологічної допомоги до досягнення дитиною 1,5-річного віку.

«ДОШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ»

У дошкільному віці дитина починає формувати свою особистість. Виявляються перші таланти і здібності, дитина вчиться бути членом суспільства, починає пізнавати світ. Саме у цей час вона найбільше потребує уваги і спілкування. Ця програма спрямована на забезпечення належних умов виховання і розвитку наших дітей:

 • Програма раннього розвитку дітей. Загальновідомим є факт, що дитина з перших днів свого народження відкрита для навчання. Розумні діти - міць нашої держави, міць нашої столиці. Тому ми ініціюватимемо програму раннього розвитку дитини, яка полягає в інтелектуальному та фізичному зростанні дитини.

 • Нові дитячі майданчики та центри творчості. Місто потребує створення нових та реконструкції існуючих дитячих майданчиків, центрів дитячої творчості. Необхідно, аби дитячі майданчики були безпечними для дітей. Також ми пропонуємо створити 100 центрів творчості та майданчики для проведення дитячих фестивалів, де діти зможуть реалізовувати свій творчий потенціал. Нестача музичних шкіл та творчих гуртків унеможливлює всебічний розвиток дитини. Тому ми ініціюємо значне збільшення їх кількості.

 • Збільшення кількості сучасних дитячих садочків. Київ потребує 100 нових дитячих садків. Дитячі садки повинні стати не просто місцем перебування дитини, але й місцем її розвитку. В дитсадках необхідно запровадити вивчення іноземних мов та почати підготовку дітей до загальноосвітніх предметів.

«НОВІТНЯ ШКОЛА»

Усі батьки мріють, щоб їхні діти навчалися у найкращих школах. Ми вважаємо, що гарних і поганих шкіл бути не повинно, всі вони мають бути гідними наших дітей:

 • Найкраща школа біля дому. Поліпшення матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл та забезпечення їх кваліфікованими кадрами є першочерговими завданнями. Сьогодні молодим вчителям не цікаво працювати у школі, адже комерційні структури пропонують значно вищі зарплати. Батьки вимушені здавати кошти на доплати і спеціальні премії вчителям. Ми змінимо цю систему. Вчителі будуть отримувати достойний дохід, але не з рук батьків своїх учнів, а від держави. Заробітна плата вчителів має бути не меншою заробітної плати державних службовців.

 • Здорове харчування у школі. Для дітей із малозабезпечених сімей діятиме програма "соціальне харчування дитини", згідно з якою, діти будуть отримувати безкоштовні та здорові продукти. З асортименту шкільного харчування будуть вилучені продукти, що можуть негативно вплинути на здоров'я дитини, до раціону буде додано більше дієтичних продуктів, фруктів та овочів.

 • Будівництво міжшкільних спортивних комплексів та басейнів. Ми плануємо суттєво покращити стан міжшкільних спортивних комплексів, встановити додаткове спортивне обладнання для кращого фізичного розвитку школярів. Також ми забезпечимо будівництво 20 муніципальних стадіонів та басейнів для усіх учнів загальноосвітніх шкіл, а також вихованців спортивних гуртків і секцій.

 • Нове життя позашкільної освіти. На жаль, сучасний ритм життя батьків не дає можливості займатися повноцінним позашкільним розвитком дитини. Ми забезпечимо будівництво центрів позашкільної освіти, відкриття нових гуртків і секцій, цікавих для підлітків. Це підвищить їхній загальний розвиток та зменшить ризик набуття шкідливих звичок.

«ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ»

Стан духовного розвитку суспільства можна оцінити за кількістю дітей-сиріт в інтернатах. Пропонуємо повернутися обличчям до дітей та наповнити людським теплом систему роботи з ними. Першими кроками у цьому напрямку будуть:

 • Створення закладів нового типу для дітей-сиріт. Поступовий перехід від інтернатних методів виховання до сімейних, створення дитячих будинків сімейного типу, де будуть жити і виховуватися не більше 10 дітей. Це допоможе кожному з них відчути себе членом великої родини, отримати повноцінну батьківську опіку та широкі можливості для особистого розвитку.

 • Побудова прозорої системи усиновлення дітей. Це унеможливить хабарництво та припинить вивезення наших дітей за кордон. Активна роз'яснювальна робота серед населення, відкритість інформації для осіб, які бажають усиновити дитину, а також дієвий контроль за діяльністю органів з усиновлення, сприятимуть зменшенню кількості порушень у цій сфері.

 • Підтримка усиновлення. Така підтримка полягатиме у заохочувальних заходах, наданні консультативної та організаційної допомоги потенційним батькам-усиновлювачам, наданні з місцевого бюджету одноразової допомоги батькам, які усиновили дитину та адресної допомоги кожній дитині. Завдяки цьому більше дітей-сиріт зможуть знайти нову родину і отримати належне забезпечення для подальшого життя у суспільстві.

«ОСОБЛИВА УВАГА НЕЗАХИЩЕНИМ СОЦІАЛЬНИМ ГРУПАМ»

Розуміючи відповідальність перед людьми з особливими потребами, ми включив до своєї програми низку заходів для поліпшення умов життя цих людей, полегшення процесу їхньої адаптації та участі у житті суспільства:

 • Турбота, догляд, спілкування. Передбачається збільшення кількості спеціалізованих закладів, де люди з особливими потребами матимуть повноцінне спілкування та належну професійну допомогу. Відповідна реабілітація сприятиме поверненню людей до активного життя; створення нових робочих місць, з урахуванням особливих потреб, дозволить їм реалізувати гарантоване Конституцією право на працю; розширення закладів освіти для людей з особливими потребами надасть їм змогу здобути професію та забезпечити достойне життя.

 • Безбар'єрне середовище. У час розвитку інформаційних мереж (зокрема Інтернету), коли ми маємо можливість спілкування з усім світом, розмови про фізичні бар'єри не повинні виникати. Але, на жаль, сучасне місто мало придатне для повноцінного життя людей з обмеженими фізичними можливостями. Тому у цьому питанні наші дії будуть спрямовані на забезпечення належних умов для реалізації життєвих потреб зазначених верств населення. Обладнання усіх громадських об'єктів пандусами, спеціалізованими санітарними зонами, розміщення звукових світлофорів, створення спеціальної транспортної служби та належне пристосування громадського транспорту для людей з особливими потребами - це той мінімум, який ми забезпечимо для наших громадян.

«СІМЕЙНЕ ДОЗВІЛЛЯ»

Постійна зайнятість та стрімкі темпи сучасного життя призводять до того, що ми все менше часу приділяємо сім'ї. Навіть вільний час ми проводимо вдома перед телевізором. Більшості населення міста активний сімейний відпочинок не притаманний. Ми закликаємо усіх більше часу проводити із родиною та пропонуємо умови для активного відпочинку всієї сім'ї:

 • Відродження спортивних майданчиків та секцій. Найпростіший для влади спосіб створити умови для сімейного відпочинку - відкрити спортивний майданчик та футбольне поле, де батько з сином зможуть пограти з м'ячем; або відкрити спортивну секцію, де мама з дочкою будуть займатися гімнастикою. Ми впевнені, що проведення сімейних спортивних змагань та інші розважальні заходи будуть користуватися популярністю серед киян, і ми маємо намір втілити цю ідею в життя.

 • Заснування Парку розваг. Більшість країн мають парки атракціонів, де цікаво проводити час усій родині. Такі парки є популярними не лише серед киян, але й серед гостей. Ми пропонуємо відкрити такий парк і у Києві. Окрім традиційних атракціонів, у парку буде сектор національних українських розваг, працюватимуть кафе, ресторани і сувенірні крамнички. Дітей у парку будуть зустрічати улюблені герої мультфільмів. Парк стане популярним місцем відпочинку для всієї родини.

 • Облаштування пікнік-парків. Ця ідея має на меті забезпечити киян місцем для культурного відпочинку на природі. Виїзди „на шашлики", розведення у лісі багать і розкидання сміття шкодять природі. Крім того, такий неорганізований відпочинок не приваблює людей, які цінують комфорт і безпеку. Тому ми пропонуємо організувати у Києві, а також у прилеглих до нього зонах так звані „пікнік-парки" - спеціально відведені для відпочинку на природі місця. Ці території будуть обладнані усім необхідним (дрова, мангали, можливість порибалити), будуть добре прибиратися і охоронятися. Плата за перебування на території пікнік-парків буде мінімальна і доступна для переважної більшості населення.

«ЗАБЕЗПЕЧЕНА СТАРІСТЬ»

Похилий вік - це час, коли людина відпочиває. Вона багато зробила для себе, своєї сім'ї, свого міста і тепер заслуговує на благополучне і безтурботне життя. Достойна пенсія та організоване пенсійне дозвілля - справедлива винагорода за роки трудової діяльності. Київ - столиця цивілізованої держави і тут пенсіонерам приділяється увага. Доплати до пенсій з міського бюджету вже стали доброю традицією, але ми маємо і додаткові пропозиції для наших батьків:

 • Додаткова муніципальна пенсія. Завдяки спеціальній муніципальній пенсійній програмі, затвердженій на 5 років, кожен пенсіонер щомісяця буде отримувати додаткову муніципальну пенсію у розмірі середньої пенсії у Києві. Київ - багате місто і може собі це дозволити.

 • Система знижок для пенсіонерів. Ця система буде діяти в аптеках та продуктових магазинах міста і надаватиме значні знижки на ліки та товари першої необхідності людям літнього віку за рахунок дотацій з міського бюджету.

 • Юридичний захист пенсіонерів, які здійснюють операції з нерухомістю. Іноді у пенсіонерів виникає необхідність здати в оренду або продати квартиру, оформити заповіт або договір довічного утримання. При цьому, не поодинокими є випадки шахрайства і обману старих людей, шляхом незаконного заволодіння їхнім майном. З метою запобігання таким випадкам у місті відкриються безкоштовні соціальні консультації для пенсіонерів, де їм буде надаватись допомога у захисті своїх майнових прав.

 • Університет третього віку. За нашої підтримки у Києві по вул.Ванди Василевської,11-А відкрито Університет третього віку, який приймає на навчання людей віком від 50 років і є абсолютно безкоштовним. Студенти цього закладу мають змогу вивчати літературу, англійську мову, основи здорового способу життя, прикладне мистецтво, хореографію та спів, а також отримують навички роботи з ком'ютером, факсом, мобільним телефоном тощо. За короткий час заклад став настільки популярним, що необхідність його розширення вже не викливає сумнівів.

 • Клуби дозвілля та танцювальні майданчики для пенсіонерів. Важливим пунктом у житті будь-якої людини займає спілкування, але у похилому віці дефіцит спілкування відчувається особливо гостро. Такі заклади допоможуть літнім людям контактувати між собою та брати активну участь у соціальному житті. У Києві в Гідропарку вже є один танцювальний майданчик, але ми вважаємо, що такі танцмайданчики мають бути у кожному районі (як це було раніше в парках, скверах, тощо). На цих майданчиках літні люди зможуть насолоджуватися музикою своєї молодості, співати і танцювати під звуки духового оркестру.

Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва