«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Розділ 3: Квартирні питання

«СВОЯ КВАРТИРА»

Забезпеченість населення житлом добре демонструє рівень його добробуту. У Києві про власне житло мріють щонайменше 130 тисяч сімей-черговиків, а також велика кількість наймачів житла та молодих сімей. Здійсненню їхніх мрій заважають недостатній рівень доходів та висока вартість житла, великий розмір першого внеску за стандартним іпотечним кредитом та високі відсоткові ставки житлового кредитування. Ми знаємо, як забезпечити населення якісним, комфортним та безпечним житлом. Людині більше не потрібно буде  роками чекати подарунку долі, вона зможе розраховувати на власні сили і підтримку держави:

  • Допомога у придбанні житла. Головна мета нашої програми - створити ефективно працюючу систему забезпечення доступним за вартістю житлом громадян з середніми доходами, засновану на ринкових принципах придбання житла на вільному від монополізму житловому ринку, за рахунок власних коштів громадян, адресних бюджетних субсидій і довгострокових іпотечних кредитів.

  • Гарантії міської влади, контроль, прозорість. Замовником будівництва нового житла для мешканців району виступатиме районна державна адміністрація, що підвищить рівень довіри інвесторів та банків до реалізації вказаного проекту. «Еліта-Центрів» більше не буде.

  • Партнерські умови кредитування. Оплата вартості житла буде здійснюватися за рахунок трьох джерел: 1) особистого цільового внеску (розмір цього внеску є фіксованим  і визначається, як різниця між розрахунковою інвестиційною вартістю квартири, на яку претендує громадянин, і розрахунковим розміром субсидії, якщо вона є); 2) адресних субсидій місцевих органів влади, або субсидій підприємства, на якому працює позичальник, або субсидій з цільових фондів, що формуються іпотечною компанією (за наявності у місцевому бюджеті коштів від податків, приватизації та інших джерел. Ці кошти будуть спрямовуватися на адресну підтримку конкретних категорій громадян); 3) короткострокової або довгострокової банківської позики (у розмірі несплаченого на перших двох етапах залишку розрахункового особистого внеску). Така система дозволить учасникам програми самим обирати квартиру і самим визначати розміри відрахувань на придбання нової квартири у майбутньому, що дозволяє, в умовах низького рівня заробітної плати, розширити доступність отримання житла.

«МУНІЦИПАЛЬНЕ ЖИТЛО»

Муніципальне житло має бути доступним для осіб, які потребують соціального захисту. Найом службового житла особами, які мають на це право, має бути прозорим і усувати можливість будь-яких спекуляцій. Для забезпечення населення муніципальним житлом ми пропонуємо: 

  • Формування фонду муніципального житла. Фонд муніципального житла в розпорядженні міської влади має налічувати від 15 до 30 тисяч квартир, які будуть надаватися на умовах оренди. Формування Фонду буде здійснюватися за рахунок будівництва житла за бюджетні кошти, реконструкції гуртожитків та нежитлових будинків.

  • Правила  найму. Єдині правила найму для усіх, єдиний типовий договір з наймачем, відсутність переваг в отриманні муніципального житла та дієві механізми звільнення житла, у разі втрати прав на проживання у ньому, забезпечать прозорість і ефективність використання фонду муніципального житла.

«ЧИСТА ДОМІВКА. ЗАТИШНЕ ПОДВІР'Я»

Для належного утримання житлових будинків і прилеглих до них територій ми збираємось поєднати старі і нові ідеї, а також застосувати найкращий світовий досвід. Головна ідея полягає у комплексному ремонті і обслуговуванні будинків і дворів. Витрачання бюджетних коштів на окремі поодинокі заходи (наприклад, асфальтування декількох дворів) без одночасного благоустрою всієї території є неефективним. Благоустрій дворів має бути комплексним: це і ремонт під'їздів, і заміна дверей, і ремонт асфальтового покриття, встановлення дитячого майданчика, влаштування квітників, висадка дерев тощо. Результат ремонту має бути відчутним. У іншому разі будь-які дії влади більше нагадуватимуть „латання дірок". Комфорт мешканців забезпечуватиметься запровадженням:   

  • Програми турботи про середовище, у якому мешкають кияни. Чисті і охайні двори та під'їзди наших будинків - спільна мета мешканців і влади, адже не можна плескати в долоні однією рукою. Завдання влади - забезпечити ремонт, благоустрій, прибирання і вивезення сміття. Але допомогти владі зберегти все зроблене в належному стані повинні мешканці. Ремонт будинків житлового фонду з одночасним благоустроєм прилеглої території буде проводитись відповідно до районних та міських програм, які будуть містити адресний перелік дворів і конкретні терміни проведення робіт. Інформація буде відкритою, і мешканці у будь-який момент зможуть дізнатись, які будинки заплановано відремонтувати протягом наступних п'яти років.

  • Підвищення якості послуг з утримання будинків. На основі досвіду реформи житлово-комунального господарства у Шевченківському районі та запровадження нових підходів до роботи ЖЕКів, ми гарантуватимемо суттєве покращення якості послуг з утримання будинків. Досягнення цієї мети відбудеться завдяки програмам підтримки цієї галузі, залучення до керівництва ЖЕКами досвідчених управлінців та менеджерів, введення рейтингування ЖЕКів, підвищення відповідальності за якість наданих послуг, зміни умов роботи двірників та інших осіб, які безпосередньо обслуговують будинки.

  • Заохочення та нагородження мешканців за зразкове утримання будинків. Залишилися у минулому будинки високої культури побуту, але відродити традицію зацікавленості мешканців в отриманні будинком подібного статусу цілком можливо. Нагородою за утримання будинку в належному стані будуть першочерговість обслуговування, додаткові заходи з благоустрою, охорона території та інші відзнаки, які будуть затверджені у спеціальній міській програмі.

  • Програми благоустрою дворів (облаштування клумб, висадка дерев та кущів, впорядкування смітників, прибирання та поливання). Територія наших дворів обмежена, і на ній мають мирно співіснувати діти, молодь, люди похилого віку, власники автотранспорту, власники собак. Двір має бути двором, а не простором між будинками. Програма з організації міських дворів передбачає не лише планування території, але й встановлення нових стандартів догляду за ними.

Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва