«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Розділ 6: Питання довкілля

«ВІЧНОЗЕЛЕНИЙ КИЇВ»

Зелені схили Дніпра і каштани є такими ж невід'ємними символами Києва, як Печерська Лавра або Свята Софія. Дерева не тільки прикрашають місто, але й забезпечують нас життєво необхідним киснем. Ми маємо подбати про зелені легені міста, адже навіть наймогутніші дерева потребують догляду і піклування:

  • «Зелені легені міста», оздоровлення дерев. Одне велике дерево виділяє стільки ж кисню, скільки й 30 молодих саджанців. То чому у Києві вирубаються старі дерева? Ми переглянемо роботу структури, яка у Києві надає дозволи на вирубку зелених насаджень, та застосуємо щодо неї відповідні організаційні заходи. Ми також будемо добиватися, аби дорослі здорові дерева, які заважають новим будівництвам, нарешті могли стати причиною перенесення будівельних майданчиків у інше місце та зміни планів забудовників. Обов'язком інвесторів і забудовників, які здійснили вирубку дерев, тепер стане висадка поряд не молодих саджанців, а вже дорослих спеціально вирощених дерев. Сучасні технології це дозволяють. Негативна екологічна ситуація у столиці впливає і на стан дерев, 80% з них - хворіють. Заходи з відновлення здоров'я дерев будуть розроблені у першу чергу, а їх фінансування буде пріоритетним. Ми маємо зберегти символ нашого міста - квітучі каштани.

  • Мораторій на зменшення площ скверів та парків. Скільки б не говорили про необхідність збереження скверів та парків, а їх поступове знищення продовжується. І без жорстких заходів тут не обійтись. Влада має гарантувати збереження усіх скверів і парків. Мораторій на зменшення площ зелених насаджень має розповсюджуватися на усіх, а винні у незаконному заволодінні „зеленими землями" мають нести відповідальність.

  • Значне підвищення штрафів і компенсацій за вирубку дерев. Ми плануємо збільшити розмір штрафів і компенсацій за вирубку зелених насаджень до таких меж, що вирубати дерева стане просто невигідно. 

«ЧИСТА КРИНИЦЯ»

Вода - це життя, від її якості залежить наше здоров'я. Ми пропонуємо звернути увагу на воду, яку п'ють кияни:

  • Технологічне оновлення станції очистки води, підвищення якості води. Згідно з нещодавніми пробами, які булі взяті західними експертами, якість водопровідної води у Києві не відповідає жодним європейським стандартам. І якщо питання якості самої води все ще викликає суперечки, то з невідповідністю сучасним вимогам труб, якими вода потрапляє у наші квартири, погоджуються усі. Недостатнє очищення питної води викликане і сильною зношеністю  устаткування на станціях очистки. Крім того, вже доведено, що знезараження води хлором або озонуванням має істотні недоліки. Модернізація станції очистки води для застосування нових синтетичних полімерних реагентів, оновлення виснажених мереж потребують значних зусиль і фінансових витрат. Але міська влада має знайти ці кошти.

  • Програма раціонального та економного використання води. Ми споживаємо набагато більше води, ніж потребуємо. Більшість людей не замислюється над тим, що економити воду дійсно необхідно. Ми будемо проводити серед населення масштабні інформаційно-роз'яснювальні заходи з метою зменшення об'ємів споживання води.

«СВІЖЕ ПОВІТРЯ»

Збереження і розширення площі зелених зон - лише частина програми з очищення повітря у Києві. Ми намагатимемось забезпечити зменшення кількості викидів забруднюючих речовин у повітря шляхом:

  • Зменшення негативного впливу промислових підприємств. Ми проведемо детальний аналіз викидів у атмосферне повітря розташованими у Києві великими підприємствами та розгляну можливість їх перенесення за межі міста (з одночасним вирішенням транспортної проблеми та збереженням робочих місць) або іншого зменшення їх негативного впливу.

  • Зменшення забруднюючих викидів транспорту. Зібрані разом усі промислові гіганти і найбільші забруднювачі повітря Києва не можуть конкурувати з автотранспортом за кількістю викидів в атмосферне повітря. Цим питанням вже переймаються не один рік, але, на жаль, кількість викидів тільки зростає. Місто потребує нових підходів до вирішення цієї проблеми: жорсткіший контроль за токсичністю вихлопів, поступовий перехід муніципального транспорту на екологічно чисті види палива з використанням досвіду інших європейських міст - посильні завдання для нашого міста.

«НОВАЦІЇ УТИЛІЗАЦІЇ»

Відходи слід розглядати, в першу чергу, як вторинну сировину. Система поводження з відходами у столичному регіоні потребує перегляду. Її реформування ми плануємо здійснити за такими напрямками:

  • Будівництво сучасних сміттєпереробних заводів. Враховуючи те, що у відходах є дуже багато корисних компонентів, такі субстрати не треба викидати на смітники, забруднюючи при цьому довкілля, а їх необхідно переробляти, отримувати з них цінну сировину, добрива тощо. Києву потрібні нові сміттєпереробні заводи, безпечні і сучасні.

  • Програма безперебійного вивезення сміття. Проблема полігонів для знешкодження та захоронення відходів, які б відповідали санітарно-гігієнічним вимогам, на сьогодні є дуже гострою. Приватні перевізники сміття також намагаються нав'язувати свої умови. Все це призводить до перебоїв із вивезенням сміття та незадоволення мешканців. Вирішити цю проблему можна, створивши у кожному районі комунальне підприємство з санітарного очищення території і вивезення сміття. Ми знаємо, що робити для очищення від сміття української столиці.

  • Введення сортування сміття, новітні технології з утилізації твердих побутових відходів. Сортування сміття населенням - нормальна практика у більшості розвинутих країнах світу. Покласти сміття до різних контейнерів не складно. У той же час, це значно економить матеріальні і трудові ресурси та відкриває нові можливості для утилізації і переробки сміття. Ми впевнені, що проведення серед населення столиці санітарно-просвітньої роботи з питань поводження з відходами дасть свої результати і введення сортування матиме успіх.

 

Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва