«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Біографія Віктора Пилипишина

Віктор Петрович Пилипишин народився 6 квітня 1961 року в невеликому селищі Равське, що на Львівщині. Дитинство його пройшло на Миколаївщині, у селі Шевченкове, куди переїхала вся родина.

Ще у школі він мріяв стати частиною історії прекрасного Києва, про який із захопленням читав у книжках та дізнавався з розповідей дорослих. Відразу після закінчення школи юнак подався до столиці будувати нове життя. Не маючи тут ні рідних, ні знайомих, він розпочав свій трудовий шлях з роботи на Київському судноремонтному заводі, де працював слюсарем з серпня 1978 року по травень 1979 року.   

У 1979-1981 рр. В. Пилипишин проходить службу у лавах Радянської армії. Після демобілізації  він вирішує пов'язати своє майбутнє з юриспруденцією і вступає до Харківського юридичного інституту.

Навчання в одній з кращих вищих шкіл правознавства дарує студенту можливість спілкування  з видатними професорами і науковцями. Тут він остаточно переконується у правильності обраного шляху. Навчання в інституті пов'язано ще з однією важливою подією у житті Віктора - він знайомиться і створює сім'ю зі студенткою педагогічного інституту Людмилою.

У 1985 році Віктор Петрович з відзнакою закінчує інститут і як один з найкращих студентів-випускників отримує направлення до Києва. Тут він вступає на службу до Міністерства внутрішніх справ, де працює слідчим до серпня 1988 року.

З 1988 по 1990 роки молодий юрист керує організаційним відділом виконкому Печерської районної ради в м. Києві і вперше на практиці знайомиться з системою управління міським господарством. З серпня 1990 року по травень 1991 року Віктор Петрович працює головним юристом Державної податкової інспекції м. Києва.

Професійна кар'єра юриста продовжується. У 1991 році він отримує свідоцтво адвоката і стає членом Президії Київської міської колегії адвокатів.

У цей же період він уперше випробовує себе як підприємець і господарник, спрямовуючи власні сили на розвиток сільського господарства, вирощування квітів, будівництво теплиць, виробництво чаю. Все, за що береться молодий бізнесмен, починає успішно розвиватись і стає найкращим. Він створює робочі місця і забезпечує ринок якісною продукцією власного виробництва.

Але бажання розвивати місто, у якому народилися його діти, яке стало рідним і для нього, не залишає талановитого юриста і підприємця. У 1998 році він бере участь у виборах до Київської міської ради, стає депутатом і очолює постійну комісію з питань споживчого ринку та захисту прав споживачів. На наступних виборах Віктора Петровича вдруге обирають депутатом Київської міської ради.

Професійні успіхи теж не залишаються непоміченими: у 2004 році В.П. Пилипишина відзначають Грамотою Верховної Ради України, а у 2005-му він отримує почесне звання „Заслужений юрист України".

З 2010 р. Віктор Пилипишин - кандидат юридичних наук. Тема наукової роботи „Принципи виборчого права України: теорія і практика забезпечення". Спеціальність: конституційне право, муніципальне право.

Вибори Президента України 2004 року неабияк вплинули на Віктора Петровича. Разом зі своїми однодумцями він бере активну участь у подіях, що розгортається навколо виборчої кампанії. Це стає поштовхом для прийняття остаточного рішення  залишити бізнес і присвятити себе служінню державі. Цього ж року успішний бізнесмен повністю припиняє свою підприємницьку діяльність і переходить на державну службу. В. П. Пилипишин долає шлях від першого заступника голови Подільської та, пізніше, Шевченківської районних у м. Києві державних адміністрацій до заступника голови Київської міської державної адміністрації, на посаді якого працює у 2005-2006 роках.

У цей же період його обирають головою Київської міської організації Народної Партії України, і він стає заступником голови Народної Партії України.

Під час виборів до місцевих рад у 2006 році досвідченого фахівця і службовця втретє обирають депутатом Київської міської ради і депутатом Шевченківської районної у м. Києві ради. Віктор Петрович надає перевагу Шевченківському району.

В. П. Пилипишин очолює Шевченківську районну у м. Києві раду та державну адміністрацію, формує потужну команду та докорінно змінює підхід до управління районом. Під керівництвом Віктора Пилипишина Шевченківський район, уперше за всю історію, двічі визнають найкращим серед районів столиці, за більшістю показників соціально-економічного розвитку він посідає перші місця. Результат помітний неозброєним оком - за короткий час у районі будують 150 дитячих майданчиків, 21 сучасний стадіон, в усіх дитячих садках та 27 школах в рамках програми енергозбереження встановлюють металопластикові вікна, усі школи району забезпечують комп'ютерними класами, в 115 дворах здійснюють комплексний благоустрій, ремонтують 480 під'їздів, висаджують більше 10 тисяч дерев.

У 2007 році Віктора Петровича обирають народним депутатом України. У Верховній Раді України він обіймає посаду заступника голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування і займається активною законотворчою діяльністю: подає законопроекти щодо внесення змін до законодавства про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти; надання статусу державних службовців працівникам медицини і освіти; обмеження  перебування на посаді народного депутата до двох строків для  однієї особи; скасування деяких депутатських пільг; збільшення штрафів за порушення законодавства у галузі житлово-комунального господарства та благоустрою; повернення до мажоритарної системи виборів.

На жаль, жоден із законопроектів, запропонованих Віктором Пилипишиним, так і не був підтриманий народними депутатами. Тому вже в травні 2008 р. він складає депутатські повноваження, щоб працювати на благо Києва та киян.

Після відмови від депутатського мандату Віктор Петрович балотується на посаду київського міського голови. В його передвиборчій програмі чільне місце займають проблеми дітей, а гасло „Діти передусім!" стає головним лейтмотивом кампанії. В ході передвиборчої агітації опоненти перспективного кандидата розгортають проти нього потужну кампанію „чорного піару" і не відповідають на пропозиції Віктора Петровича провести повноцінні дебати, які б переросли в серйозну розмову про проблеми столиці. На столичних виборах 25 травня 2008 р. Віктор Пилипишин отримує 6,7% голосів киян.

Продовжуючи працювати на посаді голови Шевченківської районної у м. Києві ради та державної адміністрації Віктор Петрович займає активну позицію щодо ситуації у столиці. Він проводить перший у Києві місцевий консультативний референдум і за допомогою районної громади успішно протистоїть наміру міської влади ліквідувати кращий район столиці. Під час цього референдуму 17 листопада 2008 року 117,2 тис. жителів (97,8%) висловлюються проти знищення Шевченківського району і, таким чином, надають вотум довіри районній владі та особисто голові району.

У травні наступного року Віктор Пилипишин вдруге надає можливість мешканцям Шевченківського району висловити свою думку щодо роботи міської влади та Київського міського голови. 17 травня 2009 року відбувається другий консультативний референдум, на якому 92% мешканців району висловлюють недовіру меру Києва Леоніду Черновецькому.

Більше трьох років залишається незмінним пріоритет Віктора Пилипишина  - захист дітей та створення умов для їхнього розвитку. Його турбота про дітей  не обмежується територією Шевченківського району. Вже два роки поспіль з ініціативи Віктора Петровича під гаслом „Допоможи Святому Миколаю" відбувається благодійна акція зі збору іграшок, книг та одягу для дитячих будинків і лікарень. Він особисто опікується долею кількох дитячих будинків у столиці та за її межами. Один із них - сиротинець „Світанок" в с. Красилівка Ставищанського району Київської області.

Восени 2008 р. Віктор Пилипишин засновує благодійний фонд „Діти передусім!", під егідою якого проводить у Києві благодійні акції і заходи - радіомарафон „Серце дітям", відкриття Клубу дитячого плавання в Гідропарку, турнір з міні-футболу серед школярів тощо.

Наприкінці 2008 року дії міської влади призводять до того, що Київ опиняється на межі економічної катастрофи. Все більше киян вимагають змін і об'єднуються у громадську організацію „Кияни передусім!", почесним головою якої обирають Віктора Пилипишина. З його ініціативи команда фахівців і експертів з різних сфер міського господарства розпочинає розробку Економічного плану розвитку Києва на наступні 30 років, який буде втілений у життя новою командою спеціалістів і професіоналів. Робота над Економічним планом ведеться відкрито, і кожен киянин може стати співавтором документа. Головна мета Віктора Пилипишина - переконати киян, що вони здатні змінити владу, здатні змінити столицю, здатні змінити свої майбутнє і майбутнє своїх дітей. Звичайні люди здатні на надзвичайні вчинки, - вважає Віктор Петрович.

Віктор Петрович  зразковий сім'янин і просто обожнює своїх дітей: дорослих Олену і Олександра та маленьку Катрусю. Не менша радість - онуки Аня, Арсенй та Віктор. 

«Я щасливий, бо маю прекрасну родину, якою пишаюся понад усе. Я щасливий, бо займаюсь улюбленою справою і живу в прекрасному місті»,
- каже Віктор Петрович і додає: «Київ - місто, у якому житимуть наші діти. Я хочу зберегти це місто для них».

 

 

Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва
Відео:
Останні новини:
Графік руху транспорту у Києві на Різдво змінять: деталі
06/01/2018  |  Прес-релізи

Графік руху транспорту у Києві на Різдво змінять: деталі

Наземний пасажирський транспорт і метрополітен у Києві в ніч з 6 на 7 січня їздитиме на три години довше. Фунікулер працюватиме до 2-ї ночі.