«Києву потрібен
економічний план розвитку...»
В. Пилипишин.
Передвиборча програма Віктора Пилипишина Зміни світ на краще! Зроби перший крок!

Аналітика

30/08/2012

Еліту вилікує економічна люстрація

Еліту вилікує економічна люстрація

Можна довго перелічувати гріхи діючих депутатів та усіх політиків. Але сьогодні час критики минув, настав час дій. Від питання «Хто винен?» переходимо до питання «Що робити?».

 Існує ефективний та апробований шлях зміни нашої політичної еліти. В його основі – загальна економічна люстрація за результатами попередньої діяльності депутатів і посадовців. Інструментом такої люстрації має бути незалежне Бюро по боротьбі з корупцією, наділене широкими повноваженнями. Аби воно не перетворилось на кишенькову структуру для якоїсь з політичних сил, його голову та заступників мають обирати на загальнонаціональному конкурсі, а Верховна Рада конституційною більшістю затверджуватиме кандидатури. Кожен посадовець, в тому числі й депутат, звітуватиме про особисті витрати та покупки членів його родини. А також вказуватиме джерела своїх доходів. Той, хто не зможе відзвітувати за придбані квартири, машини, яхти, поїздки за кордон,  позбавляється права обіймати державні посади, обиратися в парламент чи місцеві ради.

Верховній Раді потрібен постійний приплив «свіжої крові». Механізм простий – заборона балотуватися в нардепи більше, ніж двічі поспіль. При цьому є сенс зберігати змішану виборчу систему лише тоді, якщо партії відкриють свої списки. В іншому випадку варто цілком перейти до мажоритарки. В законі прописати процедуру відкликання депутата, який не виконує своїх обов’язків. Наприклад, якщо 50% мешканців території, які віддали за нього свої голоси, висловляться за відкликання, він має скласти мандат. А на наступний строк вже не зможе балотуватися в цьому окрузі.

Необхідно тісно прив’я-зати нардепа до своїх виборців. Зобов’язати його двічі на рік звітувати перед громадянами та хоча б раз на два місяці інспектувати округ. Неповага до людей, які його обрали, буде прирівнюватися не просто до службової халатності, а до проявів корупції.

Розумне законодавство створить бар’єр між олігархами та політиками. Наріжний камінь – відкритість партійних фінансів, незалежний аудит партійної каси, публічні звіти. Найбагатшим українцям треба заборонити фінансувати партії та окремих політиків під загрозою конфіскації усіх активів. Антикорупційне бюро та інші правоохоронні структури контролюватимуть виконання законодавства і рішуче каратимуть порушників.

З численних депутатських пільг, отриманих у спадок з радянських часів, в силі варто залишити лише ті, які безпосередньо торкаються професійної діяльності обранців. Рішуче скасувати найодіозніші з них – як от безкоштовні службові квартири чи дармове лікування в спецлікарнях.

Такий мій план дій. Його реалізація, зміна еліти та позитивні перетворення в нашому житті залежать від вибору кожного з нас восени цього року.

Віктор Пилипишин

Приєднатись до команди Віктора Пилипишина Поставити своє запитання Віктору Пилипишину Петиція на захист парків Києва
Відео:
Останні новини:
Графік руху транспорту у Києві на Різдво змінять: деталі
06/01/2018  |  Прес-релізи

Графік руху транспорту у Києві на Різдво змінять: деталі

Наземний пасажирський транспорт і метрополітен у Києві в ніч з 6 на 7 січня їздитиме на три години довше. Фунікулер працюватиме до 2-ї ночі.

Аналітика:
Хто і як намагався вкрасти Лук’янівський ринок
09/10/2012

Хто і як намагався вкрасти Лук’янівський ринок

Історія Лук’янівського ринку – це історія боротьби між великою корупцією і людьми, які врятували один із найвідоміших ринків міста

Як правильно обирати депутатів Верховної Ради?
09/10/2012

Як правильно обирати депутатів Верховної Ради?

Чим характерні поточні парламентські перегони? Перш за все тим, що логіку пропор-ційної політичної системи як влада, так і опозиція намагаються перенести на систему мажоритарну.

Чому атакують Пилипишина?
08/10/2012

Чому атакують Пилипишина?

Близько 20 кандидатів зробили брехню основою своєї передвиборчої програми в Шевченківському районі…

Фото:
Фото з будиночка Святого Миколая
Фото з будиночка Святого Миколая
Благодійний фонд "Діти передусім!" подарував малечі свято
Благодійний фонд "Діти передусім!" подарував малечі свято
Знесення кіоску біля школи
Знесення кіоску біля школи
Відкриття дитячих майданчиків 8 грудня
Відкриття дитячих майданчиків 8 грудня
Публікації в ЗМІ:
Виктор Пилипишин: «Нам нужна очень серьёзная экономическая люстрация»
09/10/2014

Виктор Пилипишин: «Нам нужна очень серьёзная экономическая люстрация»

Народного депутата Украины Виктора Пилипишина недавно снова активно вспоминали в СМИ. На этот раз «мусолили» случай, когда радикально настроенные люди его избили возле Центральной избирательной комиссии, в полубезсознательном состоянии обсыпали мусором и облили краской.